Dołączył: 13 Gru 2006
Posty: 163
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/5
|
|
Cicero Text Reader
Producent: Dolphin Computer Access
Program "Cicero text reader" firmy Dolphin to idealne rozwiązanie dla osób pragnących samodzielnie czytać różnego rodzaju czarno drukowe dokumenty. Otrzymałeś rachunek za telefon, pismo z banku? Chcesz szybko przejrzeć wypożyczoną książkę? Po prostu włącz komputer, otwórz skaner, uruchom Cicero, naciśnij pojedynczy klawisz, a zaraz pojawi się na ekranie rozpoznany tekst. Jeszcze nigdy skanowanie nie było tak proste!
"Cicero" to program dla niewidomych i słabo widzących. Dzięki możliwości odczytu ekranu mową syntetyczną, wyświetlaniu tekstu na monitorze brajlowskim oraz opcjom powiększania obrazu korzystanie z niego nie wymaga wysiłku. Czy uruchamianie procesu czytania jednym klawiszem może być kłopotliwe? Czy rozpoznawanie niemal każdego druku może kogoś zawieść? Cicero jest zaprojektowane specjalnie dla niewidomych i słabo widzących. Warto z nim się zapoznać bliżej.
Właściwości programu
1. Prostota obsługi. "Cicero" wyposażony jest w banalnie prosty interfejs. Każda funkcja jest dostępna po naciśnięciu jednego klawisza. Listę skrótów klawiszowych zawiera ściągawka dołączona do płyty instalacyjnej programu.
2. Szybkość uzyskiwania wyników. Proces skanowania, rozpoznawania i wyświetlania tekstu trwa dosłownie kilkadziesiąt sekund. Na ekranie wyświetla się zeskanowany tekst, po którym możemy się poruszać przy pomocy strzałek w górę i w dół.
3. Łatwość przystosowania wyglądu programu do własnych potrzeb. "Cicero" jest programem dla niewidomych i niedowidzących w związku z tym wyposażono go w możliwość zwiększania i zmniejszania rozmiaru tekstu; jak również umożliwia zmianę koloru czcionek i tła przeglądarki; wszystko aby jak najlepiej dostosować się do potrzeb użytkownika.
4. Mowa syntetyczna. Program posiada wbudowany syntezator mowy Orpheus. Mówi również po polsku. Mowa "Cicero" obsługiwana jest przez Synthesiser Acces Manager (SAM), dzięki któremu możemy zmienić domyślny syntezator używany przez program. Umożliwia on zatem "podpięcie" do Cicero syntezatorów typu Sapi 4 (np. Speak 2 itp.).
5. Brajlowskie urządzenia. Program umożliwia wyświetlenie zeskanowanego tekstu na monitorze brajlowskim, jak również konwersję na zapis brajlowski przy pomocy translatora brajlowskiego np. Cipher.
6. Zapis wyników pracy. "Cicero" umożliwia zapisanie skanowanego dokumentu na dysku. Możemy wyjść z programu, by tekst został zapisany w pliku ocr.txt. (właśnie ten plik wyświetli się po ponownym uruchomieniu "Cicero"). Możemy też wybrać opcję "Wyjdź do edytora tekstu" przy wyjściu z programu i tam skorzystać z opcji zapisania dokumentu. Możemy też zapisać plik korzystając z odpowiedniej opcji (zapisz plik).
7. Odczyt plików z nośników cyfrowych. Jeśli posiadasz zeskanowaną wcześniej książkę zapisaną w formacie *.txt, możesz użyć Cicero jako programu czytającego. Skorzystaj z opcji "Otwórz plik", wybierz dokument z listy, która wyświetli się w okienku dialogowym, i wciśnij przycisk "ok". Tekst zostanie wyświetlony w przeglądarce i będziesz mógł delektować się lekturą.
8. Niskie wymagania sprzętowe. "Cicero" zaczyna działać już na komputerze kompatybilnym z IBM PC z procesorem 486DX (66 MHz lub szybszym), 16 MB pamięci RAM (dla Windows NT zalecane 32 MB RAM), z napędem CD/DVD, działającym pod systemem Microsoft Windows. Powinno się posiadać Microsoft Internet Explorer 4.0 lub nowszy. Oznacza to, iż de facto każdy komputer spełnia te wymagania. Program może być używany na systemach operacyjnych MS Windows 9X, NT, 2000 i XP.
9. "Mówiący" instalator. Cicero - jak większość produktów wykorzystujących mowę syntetyczną - posiada "mówiący" po polsku instalator, który umożliwia szybką instalację programu. Zalecane jest, aby najpierw zainstalować wszystkie urządzenia, do których "Cicero" może się odwoływać (Syntezatory mowy MS Sapi, skaner i monitory brajlowskie).
10. Bezproblemowa współpraca z kompatybilnymi z Sam programami do odczytu ekranu (Screenreader - "Hal" "Supernowa") i monitorami brajlowskimi.
Cena: 2135 PLN |
|
|
|