graphic
graphic
Forum forum poświęcone niedowidzącym i nie tylko Strona Główna » Informacje dla Nas » Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej PZN
graphic
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
graphic

graphic graphic
maruda Temat postu: Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej PZN



Administrator
Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 53
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Centralna Przychodnia Rehabilitacyjno-Lecznicza
ul. Karmelicka 26
00-181 Warszawa
tel/fax 022 635-67-02 637-67-33
e-mail [link widoczny dla zalogowanych]
przychodniapzn.home.pl


DYREKTOR: ALICJA KOZUBSKA
Centralna Przychodnia Rehabilitacyjno -Lecznicza Polskiego Związku Niewidomych funkcjonuje jako jednostka organizacyjna Polskiego Związku Niewidomych od 1991 roku. Usytuowana jest w Warszawie przy ul. Karmelickiej 26 w skrzydle budynku (wejście od ul. Miłej) .Przychodnia dostępna jest dla osób niepełnosprawnych; posiada niezbędne podjazdy, poręcze, oznaczenia ułatwiające poruszanie się.
W skład Przychodni wchodzą następujące poradnie:
• PORADNIA REHABILITACJI ZAWODOWEJ, działająca we współpracy z zakładami zatrudniającymi osoby niepełnosprawne. Zakłady kierują zatrudnionych pracowników na badania wstępne i okresowe, w celu wskazania ich możliwości do wykonywania określonej pracy. Kwalifikacja prowadzona jest przez zespół specjalistów pod kierownictwem lekarza medycyny pracy. Ponadto pracownicy zakładów korzystają z opieki medycznej. W Poradni przeprowadzane są również badania profilaktyczne dla osób nie będących niepełnosprawnymi.
• PORADNIA OKULISTYCZNA, w której zatrudnionych jest 6 okulistów. Poradnia zapewnia kompleksową diagnostykę i leczenie chorób oczu. Wyposażona jest w nowoczesną aparaturę diagnostyczną.
• PORADNIA DIABETOLOGICZNA WRAZ Z OŚRODKIEM PROMOCJI ZDROWIA, Udzielają w niej porad specjaliści z dziedziny diabetologii i pielęgniarki edukacyjne. Poradnia funkcjonuje na zasadzie zespołów edukacyjnych, które mają na celu przekazywanie odpowiedniej wiedzy promującej prawidłowe zachowanie pro zdrowotne. Edukacja diabetologiczna pacjentów obejmuje szkolenia z zakresu: prawidłowej diety, nauki obsługi wstrzykiwaczy insuliny, glukometrów itp. Do prowadzenia edukacji wykorzystywany jest specjalnie przygotowany zestaw pomocy tj: atrapy produktów spożywczych, piramida zdrowego żywienia, tablica magnetyczna z przebiegiem działania insulin, zegar edukacyjno-medyczny z zestawem pomocy dotyczących prawidłowego żywienia w odpowiednich porach dnia.
• PORADNIA STOMATOLOGICZNA dostępna dla dorosłych i dzieci, w której prowadzone są zabiegi z zakresu stomatologii zachowawczej, chirurgii szczękowej oraz profilaktyki.
• PORADNIA REHABILITACJI NARZĄDU RUCHU, w której udzielane są porady wykonywane przez lekarzy specjalistów z dziedziny: balneoklimatologii i medycyny fizykalnej oraz rehabilitacji narządu ruchu. Zabiegi z zakresu fizykoterapii, kinezyterapii oraz masaże wykonywane są przez zespół pracowników tj; mgr. rehabilitacji ruchowej, fizjoterapeutów oraz masażystów.
• OŚRODEK REHABILTACJI DZIENNEJ DLA OSÓB NIEDOWIDZĄCYCH I NIEWIDOMYCH ORAZ PORADNIA ZAOPATRZENIA W ŚRODKI POMOCNICZE Podstawowym zadaniem Ośrodka jest wyposażenie osób z problemami wzrokowymi w umiejętność świadomego wykorzystania resztek widzenia, w umiejętności zapewniające samodzielność w życiu codziennym (np. czynności dnia codziennego) i zawodowym oraz w umiejętności pozwalające na bezpieczne i samodzielne poruszanie się zarówno w otoczeniu częściowo znanym jak i nieznanym zgodnie z potrzebami danej osoby.
Ośrodek działa w oparciu o program zaopiniowany pozytywnie przez konsultantów wojewódzkich w dziedzinie okulistyki oraz rehabilitacji medycznej i jest finansowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia. W roku 2004 przewidujemy przyjęcie 1500 osób w ośrodku z terenu całego obszaru RP. W ramach programu zapewniamy pacjentom 3-5 sesji dziennie realizowanych przez zespół specjalistów w skład którego wchodzą:
• lekarze: okuliści, neurolog, otolaryngolog
• rehabilitanci z zakresu rehabilitacji widzenia, orientacji przestrzennej i czynności dnia codziennego
• psycholog
Jednym z elementów programu ( po zakończonym procesie rehabilitacji ) jest zaopatrzenie pacjentów słabowidzących i niedowidzących w specjalistyczne pomoce optyczne tj:
• lupy o powiększeniach od 3x-20x (składane, podświetlane, na podstawce, z klipsem, z rączką)
• lunety w tym monookulary o powiększeniach od 2,75x8 do 10x30
• okulary lornetkowe do bliży i dali o powiększeniach 2,5x-4x
• okulary lupowe jednooczne i dwuoczne o powiększeniach 4x-12x
Pacjentom niewidomym gwarantujemy zaopatrzenie w białe laski. Program adresowany jest do pacjentów w przedziale od wieku szkolnego do późnej starości. Obejmujemy opieką rehabilitacyjną zarówno dzieci jak i dorosłych ze słabowzrocznością spowodowaną np. schorzeniami genetycznymi ( zespół Uschera, zespół Marfana, retinitis pigmentoza, cataracta congenita itp.), jak i słabowzrocznością z powodu powikłań cukrzycy, AMD, jaskry oraz z powodu innych schorzeń upośledzających funkcję wzroku w stopniu znacznym. Programem objęte są również rodziny pacjentów korzystających z terapii.
Istnieje możliwość rezerwacji miejsc noclegowych dla pacjentów z poza Warszawy, po uprzednim uzgodnieniu terminu wizyty. Usługa ta opłacana jest przez pacjenta, ponieważ Narodowy Fundusz Zdrowia finansuje jedynie program terapeutyczny.
Informujemy, że pacjenci chcący skorzystać z zaopatrzenia w środki pomocnicze wymienione wyżej winni posiadać aktualny wniosek zatwierdzony przez właściwy dla miejsca zamieszkania oddział NFZ. Odpowiednie wnioski wystawiamy również w Ośrodku po dobraniu odpowiednich środków pomocniczych.
Centralna Przychodnia Rehabilitacyjno-Lecznicza Polskiego Związku Niewidomych czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8,00-19,00 Podstawą przyjęcia pacjentów jest:
1. osobiste lub telefoniczne zgłoszenie się pod nr. telefonu 0-22 635 67 02/33
2. Posiadanie jednego z niżej wymienionych aktualnych dokumentów ubezpieczenia tzn:
o odcinek emerytury lub renty
o legitymacja ubezpieczeniowa (wpis ważny 30 dni)
o legitymacja ubezpieczeniowa dla członków rodziny (wpis ważny 30 dni)
o Druk ZUS RMUA
o Kopia wpłaty należności z tytułu składek ZUS na ubezpieczenie zdrowotne
o Młodzież po ukończeniu 18 roku życia -podstemplowana legitymacja szkolna lub studencka
o Każdy pacjent zgłaszając się, winien posiadać dokument z PESEL(np.dowód osobisty)
Podstawą przyjęcia do Poradni: diabetologicznej, rehabilitacji narządu ruchu i ośrodka rehabilitacji dziennej jest posiadanie aktualnego skierowania od lekarza (POZ, specjalisty np. z dziedziny okulistyki lub rehabilitacji medycznej). Skierowaniem jest również karta informacyjna ze szpitala.
PostWysłany:Czw 11:17, 14 Gru 2006

Post został pochwalony 0 razy
graphic
Zobacz profil autora Top of page
graphic

graphic
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
graphic
Forum forum poświęcone niedowidzącym i nie tylko Strona Główna » Informacje dla Nas
graphic
   
graphic

graphic graphic
Wyświetl posty z ostatnich:   
Skocz do:  
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


Strona 1 z 1
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
graphic graphic


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
KDM2 template v1.0.1 © jasidog.com
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Obecny czas to Sob 6:32, 18 Sty 2025. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Regulamin